Gdańsk

"
Forum Alpha - Gdańsk
}
Sobota, 14 października 2023
Aula św. Jana Pawła II
Cystersów 16, 80-330 Gdańsk
Pakiet konferencyjny: 40 zł (udział, przerwy kawowe; bez obiadu)
Program

Forum Alpha

 

 • 8:30 Rejestracja Gości
 • 9:00 Przywitanie i modlitwa
 • 9:15 Ks. bp Piotr Przyborek: Alpha i Kościół bliskości
 • 9:45 Marcin Jakimowicz: Alpha: z Jezusem przy stole
 • 10:15 Ks. Krzysztof Sagan: Alpha i duszpasterskie nawrócenie parafii
 • 10:45 Przerwa kawowa
 • 11:15 Nawrócenie na Alphie (świadectwo Piotra)
 • 11:25 Dlaczego Alpha? – rozmowa panelowa (Celina Fábián, Adam Duszyński, Jacek Konczal, Łukasz Kwiatek; prowadzenie: Marcin Jakimowicz)
 • 11:55 Pytania do uczestników panelu
 • 12:10 Alpha pomogła mi znaleźć miejsce w Kościele (świadectwo)
 • 12:20 Alpha: ewangelizacja w czasach kryzysu – rozmowa panelowa (ks. bp Piotr. Przyborek, ks. Krzysztof  Sagan, ks. Jacek Socha; prowadzenie: Marcin Jakimowicz)
 • 12:50 Pytania do uczestników panelu
 • 13:05 Maciej Tabor: Program „Boża Renowacja”. Jak uwolnić potencjał parafii?
 • 13:25 Obiad
 • 14:30: Jestem dzieckiem Boga (świadectwo Wiktorii)
 • 14.40: Ewangelia dla „pokolenia Alpha” – rozmowa panelowa o Alpha dla młodzieży (Wiktoria Berman, Michał Manuszewski, Jan Witek, ks. Piotr Nadolski; prowadzenie: Maciej Tabor)
 • 15:10 Maciej Tabor: Jak zacząć Alphę w nowym miejscu?
 • 15:40 Regionalne Centrum Alpha: Alpha na Pomorzu
 • 15:50 Przerwa kawowa
 • 16:20 Anna i Mirosław Seredyńscy: Kurs Małżeński Alpha – rewitalizacja miłości
 • 16:50 Maciej Tabor: Co słychać w Alpha Polska?
 • 17:00 Ks. Krzysztof Borysewicz: Podsumowanie
 • 17:15 Wspólna modlitwa
 • 17:45 Zakończenie
Goście

Forum Alpha

Wiktoria Berman

studentka pierwszego roku psychologii, miłośniczka książek i artystka. Po przeżyciu Alphy zdecydowała się zaangażować w jaj prowadzenie, najpierw jako pomocnik, a później gospodarz grupy młodzieżowej. Swoje miejsce znalazła we wspólnocie „Hesed”. Jest pozytywnie zakręcona w życiu i podchodzi z troską do drugiego człowieka.

Ks. Krzysztof Borysewicz

wyświęcony w 2007 roku, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gdańsku; wcześniej wikariusz parafii pw. św. Wawrzyńca w Luzinie; pomaga duszpastersko w parafii pw. św. Walentego w Gdańsku-Matarni

Celina Fábián

wraz z mężem Gergely’m mają cztery córki i oczekują narodzin synka. Należą do Wspólnoty Przymierza Gwiazda Betlejemska. Od 2018 roku prowadzą kursy Alpha dla dorosłych i młodzieży w Żukowie, od 2022 roku w Leźnie, a od tego roku także w Baninie. Celina od dwóch lat posługuje jako Regionalny Koordynator Alpha na Pomorzu.

Adam Duszyński

przedsiębiorca, od 34 lat w w małżeństwie z Marią: 3 dzieci, 5 wnuków; z wykształcenia ekonomista; koordynator Wspólnoty Przymierza Gwiazda Betlejemska; w latach 1990-99 wraz z żoną współtwórca stałej wspólnoty życia "Wspólnota Krzyża"; od kilku lat zaangażowany w organizację kursów Alpha w parafii oraz Alpha w więzieniu; przekonany o tym, że Bóg jest dobry cały czas.

Marcin Jakimowicz

dziennikarz tygodnika „Gość Niedzielny”, lider wspólnoty Diakonia Świetej Rodziny w Katowicach; mąż Doroty, tata Marty, Łukasza i Nikodema.. Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Autor bestsellerowych książek, m.in.: „Radykalni”, „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Pełen pasji i poczucia humoru mówca.

Jacek Konczal

od 36 lat żonaty z Aleksandrą, magister inżynier budownictwa, od 30 lat razem z żoną we wspólnocie Domowego Kościoła, obecnie są parą odpowiedzialną za Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu "Światło-Życie" w Gdańsku; mieszka w parafii św. Franciszka z Asyżu, gdzie koordynuje Alphę klasyczną oraz online; ojciec ośmiorga dzieci i dziadek dziesięciorga wnucząt. Uważa że wszystko, co najlepsze, jeszcze jest przed nim.

Łukasz Kwiatek

rocznik 1991; pochodzi z Mławy, a od ponad dziesięciu lat mieszka w Gdańsku. Przynależy do Parafii pw. bł. Doroty z Mątew w dzielnicy Jasień. Mąż i ojciec dwuletniej córeczki; od początku małżeństwa na drodze „Domowego Kościoła”. Uczestniczył w tzreh edycjach Alpha online: jako pomocnik gospodarza grupy, techniczny oraz koordynator.

Michał Manuszewski

należy do ekipy Alpha Żukowo. Był gospodarzem małej grupki na siedmiu edycjach Alphy. Prowadził grupki zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Przynależy do Wspólnoty Przymierza Gwiazda Betlejemska, gdzie jest jedną z osób odpowiedzialnych za wspólnotę młodzieżową. Ukończył Politechnikę Gdańską na kierunku mechanika i budowa maszyn. Jest miłośnikiem gier planszowych i fantastyki.

Ks. Piotr Nadolski

wikariusz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Gdańsku, katecheta, duszpasterz młodzieży we wspólnocie Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej, odpowiedzialny za media społecznościowe we wspólnocie Ruchu. Jeden z współorganizatorów wydarzenia ewangelizacyjnego "wSTAŃiSŁAW". Członek referatu ds. świeckich Archidiecezji Gdańskiej.

Ks. bp Piotr Przyborek

biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej. Doktor teologii biblijnej; studiował na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a w latach 2009-2010 odbył studia specjalistyczne w dziedzinie biblistyki i archeologii biblijnej w École biblique et archéologique w Jerozolimie. Służył jako wikariusz w parafiach w Redzie, Rumi-Janowie, Gdańsku i Gdyni. Założyciel Szkoły Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej (www.szkolabiblijna.gda.pl) oraz redaktor naczelnym kwartalnika biblijnego „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego” (www.galilea-sklep.pl).

ks. Krzysztof Sagan

proboszcz w parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie, diecezjalny duszpasterz dzieci diecezji gdańskiej, członek Rady Kapłańskiej Archidiecezji Gdańskiej, duszpasterz Wspólnoty Przymierza Gwiazda Betlejemska oraz kręgów Domowego Kościoła, przez ostatnie cztery lata moderator Oazy Dzieci Bożych. W 1993 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od 1993 do 2004 roku był wikariuszem w parafii NSPJ w Sopocie. W latach 2004-2015 pracował w Caritas Archidiecezji Gdańskiej, a między 2004, a 2005 rokiem był kapelanem Hospicjum św. Józefa w Sopocie oraz Koordynatorem Wolontariatu. Do roku 2005 pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Od 1 lipca 2010 roku działał jako proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa w Leźnie. W 2015 roku został proboszczem parafii WNMP w Żukowie, gdzie od 2018 roku prowadzony jest Kurs Alpha.

Anna i Mirosław Seredyńscy

małżeństwo od 18 lat; związani z Domowym Kościołem, czyli gałęzią rodzinną Ruchu Światło-Życie. Po doświadczeniu Alphy zaczęli prowadzić Kurs Małżeński Alpha.

ks.Jacek Socha

prezbiter Archidiecezji Gdańskiej, doktor teologii moralnej, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Mikołaja w Gdyni-Chyloni, gdzie odbywają się także spotkania Alpha. Duszpasterz m.in. wspólnoty neokatechumenalnej, Żywego Różańca, wspólnoty „Chrystus Powróci” i Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”. Doradca duchowy w Stowarzyszeniu św. Mikołaja Biskupa oraz redaktor „Głosu Mikołaja”. Interesuje się teologią nowej ewangelizacji oraz myślą współczesnych teologów. Sympatyk duchowości dominikańskiej i dobrego futbolu.

Maciej Tabor

mąż Bożeny, ojciec Michała i Dominika; ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim; w Krajowym Biurze Alpha Polska odpowiada za koordynację rozwoju Alphy w regionach; lider wspólnoty „Strumienie Wody Żywej” w Bochni (diecezja tarnowska) oraz prezes Chrześcijańskiej Fundacji SEMEIA; koordynator Alpha w parafiach oraz w Alpha w więzieniu; jego pasją jest wykorzystywanie Alphy dla uwalniania potencjału społeczności parafialnych i formowania liderów; lubi chodzić i biegać po górach.

Jan Witek

dwudziestolatek; studiuje ekonomię; jest liderem wspólnoty młodziezowej "Shalom", będącej gałęzią międzypokoleniowej wspólnoty "Czas dla Rodzin". We wspólnocie od urodzenia. Kocha Jezusa i uczy się, jak być Jego uczniem.

miejsce

Aula św. Jana Pawła II

ul. Cystersów 16, 80-330 Gdańsk